Ogłoszenie Duszpasterskie – 18.08.2024r.

XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2024r.

W środę wieczorem wrócili do naszej parafii pielgrzymi piesi naszej sycowskiej żółto-zielonej grupy na Jasną Górę. Bardzo dziękujemy pielgrzymom za ich trud, modlitwę i świadectwo życia. Bóg zapałać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie całego Bożego dzieła, na czele z ks. Piotrem i Mateuszem. Bóg zapłać wszystkim sponsorom, ofiarodawcom i cichym darczyńcom za wsparcie. Dziękujemy wszystkim którzy dołączyli do grupy w Kłobucku i Częstochowie i tym, którzy wczoraj przyszli powitać powracających do domu pielgrzymów. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim potrzebne łaski i pomaga w rozwoju naszej grupy pielgrzymkowej.

1. Dziś na wszystkich Mszach św. Słowo Boże głosi do nas ks. Mariusz Marszałek, palotyn z Częstochowy, który wprowadzi nas w temat zbliżających się misji parafialnych, które przeżywać będziemy w dniach 15-22 września.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii, dziś pod kościołem zbiórka ofiar na Radio Rodzina i Telewizję Internetową Dom Józefa naszej diecezji kaliskiej. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii.
  1. Przeniesiona na ten tydzień Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.30. Wszystkich parafian, którzy pragną modlić się za swoich bliskich zmarłych zapraszamy już jednak na godz. 16.45, gdyż przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy odczytywanie zapisanych imion i nazwisk zmarłych.
  1. Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nowenną do św. Józefa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, a codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
  1. Zbliża się odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w kościele przy ul. Kaliskiej. Zapraszamy serdecznie wszystkich a szczególnie Pielgrzymów z Pielgrzymkowej Grupy Sycowskiej na Apel Jasnogórski w przyszłą sobotę i niedzielę o godz. 20.30. W przeddzień odpustu w niedzielę 25 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się różaniec z wymieniankami i Msza św. za zmarłych na cmentarzu. 26 sierpnia w Uroczystość NMP Częstochowskiej suma odpustowa o godz. 18.15.
  1. Do nabycia Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Cena minimalna kalendarza to 7 zł – pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” w Sycowie zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w jubileuszowym XX nocnym czuwaniu u Tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła w nocy z 12/13 września. Szczegóły na plakatach, zapisy w biurze Kolpinga i w zakrystii. Koszt 60 zł.
  1. Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego zaprasza osoby pragnące pogłębić wiedzę w zakresie teologii małżeństwa i rodziny. Studium przygotowuje do prac w duszpasterstwie rodzin. Zapisy do 16 września br. Więcej szczegółów na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej drdk.pl.