Ogłoszenia Parafialne – 16.06.2024r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii. Dziękujemy też za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na rzecz naszej parafii. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na uczelnie katolickie.
  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 17.00.
  1. Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Wszystkich parafian, którzy pragną modlić się za swoich bliskich zmarłych zapraszamy już jednak na godz. 17.10, gdyż przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy odczytywanie zapisanych imion i nazwisk zmarłych, a następnie pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.
  1. W najbliższy piątek 21 czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Z tej to okazji zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami, uczniów liceum i ZSP, a także nauczycieli i pracowników oświaty do dziękczynienia za mijający rok nauki. Msza św. w kościele parafialnym w tej intencji, a jednocześnie z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje w piątek o 8.00 rano. Msza św. dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Działoszy również w piątek o godz. 9.45.
  1. W piątek wieczorem nie będzie spotkania dla młodzież, natomiast w sobotę o godz. 17.00 tradycyjnie próba scholi.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna, a w nim m.in. ciekawe artykuły pt.: „Nie zawsze święci” o ojcach świętych osób, dalej artykuł: „Ojciec nie jedno ma imię”, czy o księdzu Stanisławie Streichu, który został zamordowany w czasie odprawiania Mszy św., a który ma zostać ogłoszony błogosławionym. Zachęcamy do nabywania.
  1. W niedzielę 30 czerwca przeżywać będziemy ODPUST ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Suma Odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi i kazanie wygłosi dr Waldemar Graczyk wicerektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Uroczystość uświetni Wrocławska Orkiestra Dęta. Po Mszy św. i procesji już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w ogrodzie parafialnym, gdzie przewidziany jest wspólny posiłek, występ orkiestry dętej, jak i rodzinnego zespołu pana organisty Adama, dla dzieci dmuchane zamki, a kulinarnie zaopiekują się nami Koła Gospodyń i Gospodarzy wraz z sołectwami z całej naszej parafii.
  1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 24 sierpnia br. kończy posługę wikariusza w naszej parafii Piotr Dobrychłop, który został skierowany do parafii św. Anny w Błaszkach. Niestety parafia nie otrzyma innego księdza i od końca sierpnia pozostanie już tylko dwóch wikariuszy, co będzie generować pewne zmiany i ograniczenia. Nie ustawajmy w modlitwie prosząc o nowe i święte powołania kapłańskie.
  1. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację do studium teologiczno – katechetycznego dla nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii, których nasza parafia bardzo potrzebuje. Zachęcamy do podjęcia tego kształcenia. Informacje i zgłoszenia pod adresem mailowym instytut@diecezja.kalisz.pl, tel. 501 647 844.
  1. Od dnia 14 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji kaliskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Kandydatów prosimy o kontakt z ks. proboszczem w celu uzyskania opinii, a następnie o kontakt z ks. Waldemarem Graczykiem, wicerektorem ASD: tel. 506 594 149; powolania@diecezja.kalisz.pl