Ogłoszenia Parafialne 05.05.2024r.

VI Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać wszystkim którzy przygotowali uroczystości odpustowe ku czci Św. Marka i wszystkim którzy uczestniczyli najpierw w pielgrzymce pieszej rozważając Drogę Krzyżową, a następnie w sumie odpustowej w Świętym Marku.
  1. Spowiedź Św. w kościołach filialnych dziś przed Mszą św.
  1. Dziś pod kościołem zbiórka ofiar na kształcenie kleryków jak również na media diecezjalne: Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję intern. Dom Józefa.
  1. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać tzw. DNI KRZYŻOWE. Msza św. i nabożeństwo o dobre urodzaje, o potrzebny deszcz, o błogosławieństwo w pracy i pokój w naszych rodzinach, ojczyźnie i świecie:
  • w poniedziałek (6 maja) w Sycowie o godz. 17.00,
  • w poniedziałek (6 maja) w Ślizowie o godz. 19.00,
  • we wtorek (7 maja) o godz. 19.00 w Działoszy,
  • w środę (8 maja) o godz. 19.00 w Świętym Marku.

Zapraszamy rolników, ogrodników, sadowników i wszystkich, którzy troszczą się o swoje przydomowe ogródki warzywne i kwiatowe do wspólnej modlitwy. Człowiek może wiele, ale bez Bożego błogosławieństwa marne mogą okazać się nasze wysiłki.

1. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
  1. Wszystkich parafian zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do kościoła parafialnego w Sycowie codziennie o godz. 17.30, natomiast wszystkich parafian – mieszkańców poszczególnych miejscowości, którzy nie dotrą do kościoła parafialnego, zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach usytuowanych na terenie całej parafii, gdyż ta modlitwa jest pięknym świadectwem naszej wiary i polskiej tradycji.
  1. Czcicieli Matki Bożej przez cały miesiąc maj zapraszamy do kościoła parafialnego na APEL JASNOGÓRSKI o godz. 21.00.
  1. Próby dzieci przed I Komunią św. w środę i czwartek o godz. 15.30, natomiast ostatnia próba będzie w sobotę po Spowiedzi Św.
  1. I Spowiedź dzieci przed Komunią św. będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Bardzo prosimy rodziców o odpowiedzialne przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, a własnym przykładem życia Sakramentem Spowiedzi i Komunii Świętej o świadectwo wiary w Bożą pomoc i opiekę. Spowiedź dla rodziców, chrzestnych i gości codziennie przed Mszą św..
  1. Drugie sprzątanie kościoła parafialnego przez rodziców dzieci komunijnych w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.40.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wielką radość w naszej parafii, gdyż 81 dzieci na uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 przystąpi do I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Drogich Parafian bardzo serdecznie prosimy, aby jeśli nie są związani w żaden sposób z dziećmi komunijnymi, w tym dniu wzięli udział we Mszy św. o godz. 7.00; 9.00 i 10.15 i 18.00, a na Mszy św. o godz. 11.30 odstąpili miejsca w kościele tylko dzieciom komunijnym ich rodzicom i zaproszonym gościom.
  1. Przyszła niedziela – to II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
  1. Mszy św. dla dzieci klas czwartych, które przeżywać będą swoją rocznicę I Komunii św. i ich rodziców będzie odprawiona w niedzielę 19 maja o godz. 10.15.
  1. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu z daniną parafialną. Bardzo dziękujemy też za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna.
  1. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.