Ogłoszenia Duszpasterskie – 7 sierpnia 2022 r.

XIX Niedziela Okresu Zwykłego – 08 sierpnia 2021 r.

1. Trwamy w miesiącu trzeźwości i modlitwie o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej ojczyźnie. Zachęcamy do powstrzymania się w tym czasie od napojów alkoholowych i innych używek. Przed ołtarzem na stoliku jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której można się wpisać ofiarując swój dar abstynencji od alkoholu i modlitwę za osoby uzależnione i cierpiące z powodu nałogu.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w miniony czwartek trwali przed Panem Jezusem w naszym parafialnym kościele w czasie całodziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu i tym, którzy codziennie znajdują chwilę na Adorację.
  3. Bardzo dziękujemy osobom, które w poniedziałek pracowały przy sprzątaniu kościoła parafialnego, jak i tym którzy cały czas troszczą się o piękno kościołów filialnych. Dziękujemy też trzem parom nowożeńców za kwiaty do kościoła.
  4. Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 połączoną
    z nowenną do św. Józefa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta.
  5. W sobotę przypada 13-ty dzień miesiąca, a więc – Dzień Fatimski. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej z procesją wokół kościoła zostanie odprawione po wieczornej Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 18.00. Czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.9
  6. W zakrystii i przed kościołem do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Głosu Apostołów.
  7. Drodzy Pielgrzymi. Przypominamy, że 9 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 7.00 wyrusza Sycowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy formie tradycyjnej, po każdej Mszy Świętej w salce parafialnej oraz w formie elektronicznej, za pośrednictwem parafialnej strony internetowej pod zakładką ,,Pielgrzymka”. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 90 zł. Wpłaty można dokonać przy zapisie lub w dniu wyjścia pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy do podjęcia trudu pielgrzymowania przed Tron Pani Jasnogórskiej.
  8. Drodzy Parafianie, starsi i młodsi pamiętajcie, że każdy może wyruszyć z nami
    w Duchowej Pielgrzymce na Jasną Górę, by wraz z Matką Bożą wołać do Boga
    o miłosierdzie dla nas i całego świata o godz. 15.00, a w czasie wieczornych spotkań na Mszy św. o godz. 18.00 karmić się Słowem Bożym i Komunią Świętą i poczuć ten klimat pielgrzymkowy poprzez śpiew i ducha modlitwy. Przychodząc do kościoła
    w Godzinie Miłosierdzia, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 we wspólnej modlitwie będziemy polecać wszystkie intencje, które każdy może napisać na kartce
    i złożyć do koszyczka przy ołtarzu. Zapraszamy parafian i gości na ten niezwykły czas…
  9. W poniedziałek ok. godz. 16.30 w drodze na Jasną Górę dotrą do naszej parafii pielgrzymi z Krotoszyna, którzy o godz. 19.00 tu w naszej świątyni będą przeżywać czas czuwania i Adoracji Pana Jezusa. W ich imieniu zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni zamawiały Msze Święte na nowennę do św. Józefa proszone są o kontakt z siostrą Elżbietą lub kl. Michałem.
  11. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.