Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.07.2024r.

XVII Niedziela Okresu Zwykłego – 28 lipca 2024r.

1. Dziś przeżywamy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak co roku MIVA Polska organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane przez nas kilometry włączmy się w Akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Warto przeliczyć ile kilometrów w ciągu roku każdy z nas przejechał i otworzyć w duchu wdzięczności swoje serce i portfele aby pomóc misjonarzom. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów, wózków i innych środków transportu). Przy wyjściu z kościoła i w trakcie poświęcenia będzie można złożyć wspomnianą ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Pojazdy będą święcone jak w ubiegłym roku, zarówno w Sycowie jak i w kościołach filialnych.
  1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Szarbela dziś, w liturgiczne wspomnienie świętego o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencjach, które każdy może napisać na kartce i złożyć przed Mszą do koszyczka przy wizerunku św. Pustelnika z Libanu. Po Mszy św. Adoracja z błogosławieństwem i namaszczenie olejem św. Szarbela, a dopiero potem poświęcenie pojazdów.
  1. W czwartek, 1 sierpnia przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tego powstania.
  1. W czwartek też rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej ojczyźnie. Zachęcamy do powstrzymania się w tym czasie od napojów alkoholowych i innych używek. Pod chórem na stoliku będzie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której można się wpisać ofiarując swój dar abstynencji od alkoholu i modlitwę za osoby uzależnione i cierpiące z powodu nałogu.
  1. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia w naszym parafialnym kościele przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach całorocznej adoracji w kościołach i kaplicach wszystkich parafii naszej Diecezji Kaliskiej. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do indywidualnej modlitwy w ciągu całego dnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 11.30 i potrwa do godz. 18.00.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. w I czwartek od godz. 17.00. Z racji I czwartku miesiąca w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, a także prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do tej modlitwy.
  1. W I Piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, aby systematycznie korzystać z Sakramentu Pokuty. Komunia Św., której przyjęcie w tym dniu jest najważniejsze, poza Mszą św. będzie udzielana o godz. 16.30 i 17.00.
  1. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata. Po Mszy św. różaniec i zmiana tajemnic żywego różańca.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna (a w nim m.in. o tegorocznej pieszej pielgrzymce do Matki Bożej, o walce z nałogami i wiele ciekawych artykułów). W zakrystii jest do nabycia pięknie wydany Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok, prezentujący koronowane wizerunki maryjne w naszej diecezji. Cena minimalna kalendarza to 7 zł – pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Drodzy Pielgrzymi. Przypominamy, że 9 sierpnia wyrusza Sycowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 100 zł. Od przyszłej niedzieli do oznaczonej skarbony będzie można złożyć intencje, które pielgrzymi poniosą z modlitwą na Jasną Górę, jak również można będzie złożyć ofiarę na pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki.
  1. Informujemy, że Msza św. dziękczynna za posługę ks. Piotra w naszej parafii odbędzie się 15 sierpnia o godz. 18.00. Już teraz serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.