Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.06.2026r.

NIEDZIELA ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA – 28 czerwca 2026r.

  1. Już dziś przeżywamy główne uroczystości związane z ODPUSTEM ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sumę Odpustowa o godz. 11.30, odprawi i kazanie wygłosi Paweł Brudek, prof. KUL, wykładowca akademicki, psycholog i psychoterapeuta, który prowadził w adwencie rekolekcje parafialne. Uroczystość uświetni Wrocławska Orkiestra Dęta i nasz chór parafialny „Gloria Dei”. Bardzo prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe, feretrony i panów do baldachimu. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i ministrantów do służby przy ołtarzu. Niech to będzie święto całej naszej parafii i każdego wierzącego. Niestety ze względu na upały i nasze zdrowie, po sumie odpustowej i procesji odwołaliśmy nasze wspólne świętowanie w ogrodzie parafialnym, jednakże przy wyjściu z kościoła każdy otrzyma coś dla ochłody.
  1. Jutro w poniedziałek 29 czerwca w liturgii przypada uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła, z tej racji będzie też w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten dzień uczcić naszych Patronów.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w piątek sprzątali kościół parafialny i całe obejście. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z racji I czwartku miesiąca w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, a także prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej.
  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu na comiesięczną modlitwę w obronie poczętego życia. Wyjazd w czwartek 2 lipca o godz. 14.30, zbiórka koło Liceum, koszt 20 zł.
  1. W I Piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 16.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby systematycznie korzystać ze Spowiedzi. Komunia św. poza Mszą św. będzie udzielana o godz. 17.00 i 17.30.
  1. Ks. Proboszcz i ks. Łukasz odwiedzą swoich chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.00.
  1. W I sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. różaniec i zmiana tajemnic żywego różańca. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano.
  1. W kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, w sobotę 4 lipca o godz. 11.00 Msza św. w intencji śp. Ani Cieluch, a następnie spotkanie Wspólnoty Kawałek Nieba. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o kwiaty i znicze na grobie Ani. Wiele osób modli się przez jej wstawiennictwo, gdyby ktoś doświadczał dzięki temu wstawiennictwu łask, bardzo prosimy w imieniu ks. bp Damiana zgłaszać to do księży.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna, a w nim m.in.: pierwsza wakacyjna propozycja ze św. Franciszkiem, Papież Leon XIV w Hiszpanii oraz o Bazylice Sagrada Familia i wiele innych interesujących tematów z życia Kościoła. Zachęcamy do nabywania.
  1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 24 sierpnia br. kończy posługę wikariusza w naszej parafii Wojciech Kucharzak, który został skierowany do parafii Narodzenie NMP w Chełmcach. Msza św. dziękczynna za czas posługi księdza Wojciecha odprawiona zostanie w sobotę 15 sierpnia.
  1. Od 25 sierpnia swoją decyzją Ksiądz Biskup do naszej parafii powołuje na stanowisko wikariusza: Mikołaja Czapczyńskiego, który przychodzi do nas z parafii pw. Św. Wojciecha w Wilkowyi oraz ks. Patryka Rutkowskiego, który przychodzi do nas z parafii pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.
  1. Od dnia 15 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji kaliskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Seminarium Duchownym w Poznaniu. Kandydatów prosimy o kontakt o kontakt z ks. Waldemarem Graczykiem, wicerektorem ASD: tel. 506 594 149; powolania@diecezja.kalisz.pl
  1. W minionym piątek rozpoczęły się WAKACJE. Wszystkim dzieciom, młodzieży, a także nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy dobrego wypoczynku. Jednak u progu wakacyjnego czasu pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o niedzielnej Mszy św., która jest najlepszym drogowskazem na wakacyjnej czy urlopowej drodze. Mimo że nie raz będzie gorąco chcemy przypomnieć o zasadzie „godnego stroju” w kościele. Wchodząc do świątyni, pamiętajmy, że nasz ubiór świadczy o szacunku dla miejsca, w którym się znajdujemy i dla samego Boga. Zachęcamy, aby wybierając się na Mszę Świętą, wybierać ubrania stonowane, które zakrywają ramiona i kolana, a plażowy lub sportowy strój zostawić na inną okazję. Niech nasza postawa i wygląd pomagają nam i innym w skupieniu podczas wspólnej modlitwy.
  1. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.