Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.04.2024r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś Odpust ku czci św. Marka Ewangelisty – patrona naszego kościoła filialnego w Świętym Marku. Sumę odpustową zakończoną procesją eucharystyczną o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Mateusz Szmajdziński – proboszcz z parafii Stradomia Wierzchnia. Pielgrzymka piesza z rozważaniem Drogi Krzyżowej wyruszy o godz. 10.15 spod kościoła w Sycowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania.
  1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Szarbela jak każdego 28-go dnia miesiąca, dziś o godz. 18.00. Zapraszamy czcicieli św. Szarbela do modlitwy. W czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencjach, które każdy może napisać na kartce i złożyć w tym dniu do koszyczka przy wizerunku św. Pustelnika z Libanu.
  1. Dziś pod kościołem w Sycowie i w Świętym Marku przedstawiciele Sołectwa Wielowieś będą sprzedawać okazjonalne pierniki w kształcie przypominającym kościół Św. Marka, z którego dochód będzie przeznaczony na dalsze działania i prace związane z kościołem Świętego Marka.
  1. W poniedziałek 29 kwietnia w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa. Zachęcamy do duchowej łączności.
  1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Wszystkich parafian zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do kościoła parafialnego w Sycowie codziennie po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 17.00, (czyli ok. 17.30) natomiast wszystkich parafian – mieszkańców poszczególnych miejscowości, którzy nie dotrą do kościoła parafialnego, zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach usytuowanych na terenie całej parafii, gdyż ta modlitwa jest pięknym świadectwem naszej wiary i polskiej tradycji.
  1. Czcicieli Matki Bożej przez cały miesiąc maj zapraszamy również do kościoła parafialnego na APEL JASNOGÓRSKI o godz. 21.00.
  1. W czwartek 2 maja obchodzimy w naszej ojczyźnie Dzień Flagi. Niech świadectwem naszego patriotyzmu będzie w tych dniach wywieszona na naszych domach flaga narodowa.
  1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele parafialnym i kościołach filialnych jak w każdą niedzielę. O godz. 11.30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i mieszkańców Miasta i Gminy Syców. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Msza św. w intencji strażaków OSP Działosza jak i z całego rejonu sycowskiego, a także ich rodzin z racji wspomnienia św. Floriana zostanie odprawiona w Działoszy w sobotę 4 maja o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przed Mszą św. zostanie poświęcony nowy wóz strażacki.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z racji I czwartku miesiąca w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, a także prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej.
  1. W I Piątek miesiąca Spowiedź św. wyjątkowo od godz. 17.00. Przypominamy, że dla osób „zbierających” I piątki najważniejsze jest przyjęcie tego dnia Komunii Św., którą w dzień Uroczystości Matki Bożej można przyjąć na każdej Mszy św., a do Sakramentu Spowiedzi można przystąpić nie tylko w piątek ale już w każdy dzień rozpoczynającego się nowego tygodnia.
  1. W I sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata. Po Mszy św. różaniec i zmiana tajemnic żywego różańca.
  1. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9.00.
  1. Uroczystość I Komunii Św. dzieci klas trzecich będziemy przeżywać w niedzielę 12 maja o godz. 11.30, natomiast dzieci klas czwartych, swoją rocznicę I Komunii św. będą obchodzić w niedzielę 19 maja o godz. 10.15.
  1. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu z daniną parafialną. Bardzo dziękujemy też za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii. W przyszłą niedzielę pod kościołem zbiórka ofiar na media diecezjalne: Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję internetową Dom Józefa.