Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.08.2024r.

XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2024r.

1. Dziś w Trębaczowie odbywają się diecezjalno – gminne dożynki. O godz. 12.00 – spotkanie delegacji dekanalnych z biskupem kaliskim Damianem Brylem, przegląd i poświęcenie wieńców dożynkowych, a o godz. 13.00 – dziękczynna Msza św. za tegoroczne zbiory. Zapraszamy do udziału.
  1. W poniedziałek Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w kościele przy ul. Kaliskiej. W imieniu ks. Adama Gmerka zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie Pielgrzymów z Pielgrzymkowej Grupy Sycowskiej na Apel Jasnogórski dziś o godz. 20.30. Dziś też o godz. 16.00 odbędzie się różaniec z wymieniankami i Msza św. za zmarłych na cmentarzu. Jutro, 26 sierpnia w Uroczystość NMP Częstochowskiej suma odpustowa o godz. 18.15.
  1. W naszym kościele parafialnym Msze św. w uroczystość Matki Bożej o godz. 6.30; dodatkowa o godz. 9.00 i wieczorna o godz. 17.30 i 18.00.
  1. Spotkanie katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godz. 19.00 na probostwie.
  1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Szarbela w środę, 28 sierpnia o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencjach, które każdy może napisać na kartce i złożyć w tym dniu do koszyczka przy wizerunku św. Pustelnika z Libanu. Zapraszamy do ufnej modlitwy.
  1. W sobotę kończymy miesiąc sierpień, jednak nie ustawajmy w modlitwie o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej ojczyźnie. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli dar abstynencji od alkoholu, modlitwę i wpisali się do Parafialnej Księgi Abstynencji.
  1. Spowiedź Św. w kościołach filialnych w Świętym Marku, Ślizowie i Działoszy w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna, a w nim m.in.: relacja z diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
  1. W zakrystii do nabycia Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Cena minimalna kalendarza to 7 zł – pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Przypominamy, że intencje mszalne można zamawiać tylko we wtorek, środę i czwartek w biurze parafialnym od godz. 17.00 do 18.00. Już wkrótce będzie można zamawiać intencje mszalne na nowy 2025 rok ale o tym jeszcze powiemy.
  1. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy modlić się dziękując Panu Bogu i naszym świętym patronom za czas wakacji i urlopów, a jednocześnie będziemy prosić o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i światło Ducha Świętego w nowym roku szkolnym. Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Działoszy o godz. 9.30. Oby każdy uczeń i uczennica, rodzice, dziadkowie i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny przystępując do Sakramentu Pokuty i Komunii św..
  1. Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” w Sycowie zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w jubileuszowym XX nocnym czuwaniu u Tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła w nocy z 12/13 września. Szczegóły na plakatach, zapisy w biurze Kolpinga i w biurze parafialnym. Koszt 60 zł.
  1. Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego zaprasza osoby pragnące pogłębić wiedzę w zakresie teologii małżeństwa i rodziny. Studium przygotowuje do prac w duszpasterstwie rodzin. Zapisy do 16 września br. Więcej szczegółów na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej drdk.pl.
  1. Zbliżamy się do szczególnego czasu łaski, czyli do Misji Parafialnych, które jak już słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę będziemy przeżywać w dniach 15-22 września. Już teraz zarezerwujmy ten czas na codzienne bycie na Eucharystii. Szczegóły w gablocie, na fecebooku naszej parafii. Już nie długo pojawi się szczegółowy plan.