Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.09.2024r.

XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2024r.

1. Dziś ostatni dzień Misji Parafialnych. Bogu niech będą dzięki za ten święty czas naszego przebywania w bliskości Bożej. Bardzo dziękujemy misjonarzom: Mariuszowi i ks. Dawidowi za duchowe prowadzenie nas przez te misje. Za wygłoszone nauki, za udzielone sakramenty, rozmowy i świadectwo życia. Bóg zapłać wszystkim, którzy codziennie uczestniczyli w Mszach świętych i nabożeństwach.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone wczoraj na rzecz misjonarzy i dzieł, które prowadzą.
  1. Zgodnie z zaleceniem biskupa diecezjalnego pragniemy jako ludzie wiary okazać wsparcie duchowe oraz materialne poszkodowanym, którzy ponieśli straty i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w wyniku powodzi, dlatego dziś pod kościołem zbiórka funduszy na ten cel, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy. Polecamy tą zbiórkę waszej ofiarności i prosimy pamiętajcie w swoich modlitwach o powodzianach.
  1. Od poniedziałku wieczorne Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 i 18.00.
  1. W poniedziałek w liturgii Kościoła wspomnienie – św. Ojca Pio z Pietrelciny, którego relikwie mamy w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Modlitwy Ojca Pio. O godz. 17.30 usłyszymy słowa modlitw i przesłania dla swoich synów i córek duchowych, które wypowiadał Pio, a następnie o godz. 18.00 Msza św. i uczczenie relikwii.
  1. Spotkanie Oazy Osób Dorosłych we wtorek, natomiast spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w salce katechetycznej.
  1. Przeniesiona na ten tydzień Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.00. Wszystkich parafian, którzy pragną modlić się za swoich bliskich zmarłych zapraszamy już jednak na godz. 16.15, gdyż przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy odczytywanie zapisanych imion i nazwisk zmarłych.
  1. Spotkanie dla młodzież w piątek po wieczornej Mszy św., natomiast próba scholi dziecięco – młodzieżowej w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
  1. W sobotę jak w każdy 28. dzień miesiąca Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Szarbela o godz. 18.00. Intencje spisane na kartkach można tego dnia złożyć do koszyczka przy wizerunku św. Pustelnika z Libanu. Zapraszamy czcicieli św. Szarbela do ufnej modlitwy.
  1. Odpust ku czci św. Michała Archanioła w Ślizowie, przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 29 września. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi wikariusz Mateusz Zimorski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach.
  1. Uwaga mieszkańcy Działoszy, w przyszłym tygodniu z racji odpustu w Ślizowie Msza św. w Działoszy wyjątkowo o godz. 10.15.
  1. W niedzielę przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Prob. Rafał Kopis. Msza św. dziękczynno-błagalna w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna, w którym znajdziemy m.in. piękny artykuł o Matce Bożej z Guadalupe i o ekstremalnym różańcu, a w zakrystii do nabycia Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Mateusz organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Legnicy – miejsca Cudu Eucharystycznego oraz Jaworzyny Śląskiej – Muzeum Kolejnictwa, w sobotę 12 października.W programie także zwiedzanie miasta Legnicy z przewodnikiem. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Koszt – 150 zł za osobę (w cenie znajduje się koszt przejazdu, biletów wstępu, przewodnika oraz obiadu). Zapisy w zakrystii.
  1. Na prośbę Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sycowie informujemy, że w poniedziałek 23 września o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Komorowie odbędzie się spotkanie tematyczne pod tytułem: „Bezpieczny Senior” dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. W imieniu MOPS serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.
  1. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.

AKCJE CARITAS DLA POWODZIAN

Caritas zachęca do akcji pomocy dla osób indywidualnych „Paczka dla Powodzian”, umożliwiając każdemu przygotowanie paczki z najpotrzebniejszymi produktami dla powodzian z południa Polski. Jak przygotować paczkę – 3 kroki:

1. Zrób zakupy z listy – lista w gablocie lub na stronie: pl/powodz
  2. Zapakuj produkty do kartonu, zaklej i zabezpiecz karton. Karton powinien być twardy, dobry do załadunku, wymiary ok.40x50x23 (dobry jest np. po bananach)
  3. Zawieź do najbliższej placówki Caritas na terenie naszej diecezji.

Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy takich jak: woda w butelkach, konserwy, koce, środki chemiczne, środki czystości, ręczniki, śpiwory, opatrunki, chusteczki, mopy, wiadra, rękawiczki. Rzeczy można dostarczać do ośrodków Caritas naszej diecezji.

Aby ułatwić dostarczenie zakupionych produktów do punktów Caritas, można będzie to wszystko składać w biurze parafialnym przez najbliższy tydzień, codziennie od 17.00 do 19.00 i dodatkowo we wtorki i czwartki od 9.00 do 13.00.