Ogłoszenia Duszpasterskie 21 sierpnia 2022 r.

XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii, dziś pod kościołem zbiórka ofiar na Radio Rodzina naszej diecezji kaliskiej. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii.
  1. W ubiegłą niedzielę w godzinach popołudniowych wrócili do naszej parafii pielgrzymi piesi naszej sycowskiej żółto-zielonej grupy na Jasną Górę. Bardzo dziękujemy pielgrzymom za ich trud, modlitwę i świadectwo życia. Bóg zapałać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie całego Bożego dzieła, na czele z przewodnikiem grupy ks. Jakubem. Bóg zapłać wszystkim którzy dołączyli w Kłobucku, Częstochowie i tym, którzy w niedzielę wyszli powitać powracających pielgrzymów. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim potrzebne łaski.
  1. Msza św. dziękczynna za czas posługi Księdza Sebastiana Barana w naszej parafii zostanie odprawiona jutro, w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy drogich parafian do wspólnego dziękczynienia Bogu za jego powołanie, pracę i obecność pośród nas, a jednocześnie do modlitwy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowej płaszczyźnie posługi kapłańskiej w diecezji.
  1. Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nowenną do św. Józefa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, a codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
  1. W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Proboszcz parafii przy ul. Kaliskiej 28, Adam Gmerek serdecznie zaprasza do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na odpust parafialny o godz. 18.15. W naszym kościele parafialnym Msze św. o godz. 6.30; 7.00, dodatkowa o godz. 9.00 i wieczorna o godz. 18.00.
  1. W czwartek (w związku piątkową uroczystością odpustową) parafia Matki Bożej Częstochowskiej zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z wymieniankami za zmarłych i Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 18.00.
  1. Z racji uroczystości NMP Częstochowskiej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Charbela w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencjach, które każdy może napisać na kartce i złożyć w tym dniu do koszyczka przy wizerunku św. Pustelnika z Libanu.
  1. W zakrystii i przed kościołem do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Opiekun i nasza gazetka Głos Apostołów.
  1. Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga w Sycowie zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w tradycyjnym nocnym czuwaniu u Tronu Jasnogórskiej Matki w nocy z 8/9 września. Szczegóły na plakatach, zapisy w biurze Kolpinga i w zakrystii. Koszt 50 zł.
  1. Diecezjalna pielgrzymka jubilatów małżeńskich do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się 10 września. Bardzo prosimy dziś po Mszy św. o zgłoszenie w zakrystii danych personalnych jubilatów przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa.
  1. Wczoraj zastały zakończone prace remontowe niwelujące nierówności kostki brukowej przy naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym firmom i osobom w te prace.
  1. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.