Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.04.2024r.

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza Niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tej intencji.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Koncercie Pełnym Radości i tym, którzy pomogli w organizacji tego pięknego wydarzenia. Koncert można oglądać w internecie na kanale YouTube Diecezjalnej Telewizji Internetowej Dom Józefa.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu z daniną parafialną i za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na rzecz naszej parafii.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy mimo deszczowej pogody pracowali w sobotę przy koszeniu trawy, wyrywaniu korzeni i sprzątaniu obejścia na starym cmentarzu i wokół kościoła w Świętym Marku.
  1. Dziś dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców o godz. 15.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie. Obecność obowiązkowa.
  1. We wtorek w liturgii Kościoła przypada uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika jednego z głównych patronów Polski. Tego dnia swoje imieniny obchodzi Wojciech Kucharzak, nasz wikariusz. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Spotkanie Oaza Osób Dorosłych we wtorek, Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej, natomiast spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  1. W czwartek 25 kwietnia przypada święto Św. Marka, jednakże my uroczystości odpustowe ku czci św. Marka Apostoła – patrona naszego kościoła filialnego w Świętym Marku przeżywać będziemy w niedzielę 28 kwietnia. Sumę odpustową zakończoną procesją eucharystyczną o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Mateusz Szmajdziński – proboszcz z parafii Stradomia Wierzchnia. Pielgrzymka piesza z rozważaniem Drogi Krzyżowej wyruszy o godz. 10.15 spod kościoła w Sycowie. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy do udziału rodziny całej naszej parafii, a także gości spoza parafii w uczczeniu tego wielkiego patrona. Nasze świętowaniu uświetni swoją grą Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Nadleśnictwie Syców – „Borowi”.
  1. Z racji Odpustu w przyszłą niedzielę Msza św. w Działoszy wyjątkowo o godz. 9.00. W Ślizowie tradycyjnie o 10.15 i w Świętym Marku o godz. 12.00.
  1. Za tydzień pod kościołem w Sycowie i w Świętym Marku przedstawiciele Sołectwa Wielowieś będą sprzedawać okazjonalne pierniki w kształcie przypominającym kościół Św. Marka, z którego dochód będzie przeznaczony na dalsze działania i prace związane z kościołem Świętego Marka.
  1. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Szarbela w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela do modlitwy. W czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencjach, które każdy może napisać na kartce i złożyć w tym dniu do koszyczka przy wizerunku św. Pustelnika z Libanu.
  1. W czwartek z racji pierwszej próby dzieci komunijnych, Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko do godz. 15.30.
  1. Mateusz organizuje wyjazd do OPACTWA POCYSTERSKIEGO W KRZESZOWIE w sobotę 27 kwietnia. W programie m.in.: zwiedzanie wszystkich obiektów opactwa, Msza św. oraz poznanie „prosto z jego wnętrza” dźwięku i budowy jednego z najcenniejszych instrumentów Europy – 300-letnich organów Michaela Englera. Szczegółowy plan znajduje się w gablotach. Zapisy w zakrystii.