Ogłoszenia Duszpasterskie 20.10.2024r.

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2024r.

1. Pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę” obchodzimy dziś w kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna też Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach rozsianych po całym świecie, ale nie zapominajmy o tym, że również my mamy być misjonarzami.
  2. Dziś w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych zarówno uczestniczących we Mszy św. jak i przystępujących do Komunii Św. z podziałem na mężczyzn i kobiety, dlatego bardzo prosimy, by może trochę wolniej wychodzić z kościoła i ułatwić liczącym to zadanie.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii i na Stypendialny Fundusz Papieski, dziś przed kościołem zbiórka ofiar na misje, natomiast w przyszłą niedzielę na tzw. Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w miniony poniedziałek i wtorek sprzątali nasz kościół parafialny.
  1. W tym tygodniu ze względu na nieobecność siostry Elżbiety nie będą przyjmowane intencje mszalne, a biuro parafialne będzie czynne tylko od poniedziałku do piątku od 18.30 do 19.00 i we wtorek i czwartek od 9.00 do 13.00.
  1. Kandydatów z klas 8 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne. Natomiast kandydatów z klas I ponadpodstawowych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.
  1. Spotkanie Oazy Osób Dorosłych we wtorek, a Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej.
  1. W przyszłą niedzielę 27 października w naszej parafii organizujemy IV Marsz Świętych. Najpierw będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 11.30, na którą to dzieci i młodzież (a mogą też starsi) przychodzi przebrana za wybraną osobę świętą. Po Mszy św., jeśli pogoda nam pozwoli wyjdziemy na ulice naszego miasta (trasą procesji różańcowej), aby przy muzyce i śpiewie zamanifestować nasze przywiązanie do Pana Jezusa i Świętych. Zapraszamy całe rodziny do udziału w tej Mszy św. i marszu. Przewidziane są nagrody za stroje świętych.
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym:
  • w kościele parafialnym codziennie dla wszystkich (dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych) o godz. 17.30.
  • w Ślizowie: tylko w środy o godz. 17.00 Różaniec bez Mszy św.
  • w Działoszy: tylko w czwartki o godz.17.00 Różaniec bez Mszy św.

Prosimy o prowadzenie różańca w kościołach filialnych osoby należących do Róż Różańcowych. Pragnąc by jak najwięcej osób mogło włączyć się do tej modlitwy bardzo prosimy, aby w miesiącu październiku we wszystkich kościołach filialnych w niedzielę – pół godziny przed Mszą św. odmawiano Różaniec.

1. Do nabycia nowy numer Opiekun i Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok.
  1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Starajmy się uporządkować groby naszych bliskich, pamiętajmy o grobach kapłanów oraz o grobach zaniedbanych. Jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne. Tradycyjnie zaś w dniach od 2 – 9 listopada, będą odprawiane tradycyjne modlitwy oktawalne za zmarłych. Przez osiem dni o godz. 17.15 będzie odmawiany różaniec z wymieniankami, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych podanych w wymieniankach.

Tak jak w poprzednie lata, będzie jeszcze jedna forma pomocy duszom zmarłym – WYMIENIANKI ROCZNE. Każdego miesiąca, w III czwartek o godz. 17.10 będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych połączone z modlitwą, a następnie godz. 18.00 będzie odprawiana specjalna Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych.

1. Na stoliku w kościele są wyłożone kartki, na których wypisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych (wyraźnie, najlepiej literami drukowanymi), za których będziemy się modlić. Prosimy też jasno napisać u góry kartki, czy to są wymienianki oktawalne (wpisać datę) czy to wymienianki roczne i wraz z ofiarą składamy je w zakrystii – pamiętajmy że za te dusze zmarłych zostanie odprawionych 11 Mszy św. (począwszy od grudnia). Nie ustawajmy w tej wielkiej modlitwie Kościoła przez cały rok za tych, którzy już odeszli z tego świata, a którzy sobie pomóc już nie mogą. Ofiar za wymienianki nie wyznaczamy, liczymy jednak, iż Drodzy Parafianie składając ofiarę będą pamiętali, że znaczącą część ofiar z wymienianek jak co roku przeznaczamy na prace remontowe w naszych świątyniach.
  2. Centrum Usług Społecznych w Sycowie zaprasza na konsultacje społeczne, które odbędą się 23.10 o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Wielowsi.