Ogłoszenia Duszpasterskie – 15.09.2024r.

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2024r.

1. W imię Boże w sobotę wieczorem na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Jako Duszpasterze prosimy Was wszystkich – zarezerwujcie ten czas na codzienne bycie na Eucharystii. Szczegółowy plan jest w gablocie i w internecie. Msze św. z nauką misyjną dziś na każdej Mszy św., natomiast w ciągu tygodnia o godz. 9.00; 17.00 i 19.00. Oczywiście codziennie też modlitwa do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a dzień będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim. Ze względu na przyjęte wcześniej intencje mszalne będzie też normalnie poranna Msza św. o godz. 6.30 jednakże bez nauki misyjnej.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na uczelnie katolickie.
  1. Informujemy, że w ciągu tygodnia w czasie misji, aby nie nadwyrężać budżetu domowego nie będzie zbierana składka. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę może to uczynić indywidualnie składając ją do skarbon przy wyjściu z kościoła. Ofiary jako podziękowanie za całą posługę misjonarzy będziemy składać w sobotę na wszystkich Mszach Świętych.
  1. Ze względu na sytuację meteorologiczną i prognozy dalszych intensywnych opadów deszczu, dzisiejsza diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego została odwołana.
  1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w miniony poniedziałek i w sobotę sprzątali nasz kościół parafialny.
  1. W czasie misji świętych biuro parafialne jest czynne TYLKO we wtorek i czwartek w godzinach 10.00 – 13.00 oraz we wtorek, środę i czwartek w godz.: 18.00 – 18.30.
  1. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania: Klasy VIII – 3. niedziela miesiąca po wieczornej Mszy św. w kościele (począwszy od października). Klasy I (ponadpodst.) – 4. niedziela miesiąca po wieczornej Mszy św. w kościele (począwszy od października).
  1. Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych została przeniesiona na następny tydzień.
  1. W sobotę w liturgii Kościoła przypada święto – Św. Mateusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Mateusz Zimorski, nasz wikariusz. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 w czasie której będziemy modlić się o wszelkie potrzebne łaski dla ks. Mateusza.
  1. Do nabycia Opiekun i Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Cena minimalna kalendarza to 7 zł – pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Co tydzień, dzieci po Mszy św. o godz. 11.30 będą zabierać do domów tzw. „ziarenka” czyli tekst Ewangelii z dodatkowymi zagadkami. Mamy nadzieję, że w wielu domach rodzice razem z dziećmi będą czytać wspólnie wyznaczony fragment Pisma Świętego. Dzieci będą przynosić co tydzień kupon z prawidłowymi odpowiedziami i wrzucać do koszyczka umieszczonego przy ołtarzu. Podczas Mszy św. będziemy losować symboliczne nagrody. Wręczenie „ziarenek” na koniec Mszy św. będzie okazją do udzielenia każdemu dziecka indywidualnego błogosławieństwa przez kapłana. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to piękne dzieło.
  1. Kurs dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej rozpocznie się w sobotę 19 października w budynkach WSD w Kaliszu. Jeśli byliby chętni mężczyźni w wieku 25-65 lat do pełnienia tej posługi to prosimy o kontakt z proboszczem.
  1. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.