Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.07.2024r.

XV Niedziela Okresu Zwykłego – 14 lipca 2024r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na fundusz remont naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii.
  1. Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Eucharystię i nowennę ku Jego czci, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, a codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
  1. Msza św. w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Wszystkich parafian, którzy pragną modlić się za swoich bliskich zmarłych zapraszamy już jednak na godz. 17.10, gdyż przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy odczytywanie zapisanych imion i nazwisk zmarłych.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna, a w nim m.in. o Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, w skład której wchodzi nasza sycowska grupa.
  1. 25 lipca obchodzimy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów, wózków i innych środków transportu) obędzie się w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. Pojazdy będą święcone jak w ubiegłym roku, zarówno przy kościele parafialnym jak i przy kościołach filialnych.
  1. Drodzy Pielgrzymi przypominamy, że w dniach 9-13 sierpnia br. odbędzie się sycowska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt 100 zł. Zapisy i bliższe szczegóły w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  1. Trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji kaliskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Módlmy się o nowe powołania z naszej parafii.
  1. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację na studium teologiczno – katechetyczne na nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii. Informacje i zgłoszenia pod adresem mailowym instytut@diecezja.kalisz.pl, tel. 501 647 844.