Ogłoszenia Duszpasterskie – 07.07.2024r.

XIV Niedziela Okresu Zwykłego – 07 lipca 2024r.

1. Dziś Spowiedź Św. w kościołach filialnych przed Mszą św.
  1. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pracowali i przygotowywali obchód uroczystości odpustowych. Bóg zapłać asyście i wszystkim zaangażowanym w liturgię i procesję, dziękujemy Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z parafii i z Kozy Wielkiej, sołectwu z Komorowa za wypożyczenie i przygotowanie stołów i namiotu, właścicielom dmuchanych zamków i grilla, wszystkim którzy przynieśli ciasta, sałatki i inne potrawy, panom i paniom z Sycowa za zaangażowanie i pomoc, wreszcie dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w Mszach św. i wspólnym świętowaniu w ogrodzie. Niech święci nasi patronowie Piotr i Paweł wypraszają u Boga potrzebne nam i całej parafii łaski i błogosławieństwo.
  1. W sobotę przypada 13-ty dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją wokół kościoła zostanie odprawione przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nastąpiła zmiana godzin wieczornych Mszy św. w ciągu tygodnia. Od poniedziałku do piątku w lipcu i sierpniu Msze św. będą o godz. 17.30 i 18.00, a nabożeństwa i nowenny będą po drugiej Mszy św.
  1. Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Eucharystię i nowennę ku Jego czci, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, a każdego dnia o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką.
  1. W sobotę 13 lipca w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 10.00 Msza św.
    w intencji śp. Ani Cieluch z okazji niedawnych urodzin i Wspólnoty Kawałek Nieba i wszystkich sympatyków Wspólnoty. Następnie spotkanie w Sali Wiejskiej na Wiosce. Serdecznie zapraszamy w imieniu ks. Adama Gmerka.
  1. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.
  1. A dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy, aby wakacje i urlopy stały się też okazją do pogłębienia wiary. Jednocześnie prosimy nie zapominajcie, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. I bardzo prosimy też, aby nasz strój był odpowiedni i godny miejsca świętego. Pamiętajmy też zawsze o „poście” piątkowym.
  1. Drodzy Pielgrzymi! 9 sierpnia br. po raz 25 z naszej parafii Św. Ap. Piotra i Pawła wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym do dnia 6 sierpnia br. Szczegóły na plakatach i profilu Facebookowym grupy żółto – zielonej.