Ogłoszenia Duszpasterskie – 06.10.2024r.

XXVII Niedziela Zwykła – 06 października 2024r.

1. Dziś na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00 dzieci komunijne będą przeżywać obrzęd poświęcenia swoich różańcy, na których będą się modlić w czasie nabożeństw. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa. Zmiana godziny Mszy św., która była zaplanowana na godz. 15.00 jest podyktowana prośbą Akademii Piłkarskiej w Sycowie do której należy kilkanaścioro dzieci w związku ich późniejszą imprezą.
  1. Spowiedź św. w kościołach filialnych dziś przed Mszą św.
  1. Jutro, w poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej zapraszamy na tradycyjną Procesję Różańcową o godz. 17.30. Trasa procesji będzie wiodła następującymi ulicami: Kościelną, Młyńską, Komorowską oraz Aleją nad Wałem. Niech nas będzie jak najwięcej, by trzymając różaniec w ręku iść po ulicach naszej parafii i naszego miasta świadcząc o swojej miłości do Boga i Jego Matki. Dopiero po zakończeniu procesji będzie druga Msza św.
  1. Informujemy, że przez cały miesiąc październik (od poniedziałku do piątku) ze względu na modlitwę różańcową druga wieczorna Msza św. będzie odprawiana ok. godz. 18.10.
  1. Spotkanie Oazy Osób Dorosłych we wtorek, a Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.
  1. Kolejne spotkanie młodzieży w najbliższy piątek o 19.00 w salce parafialnej.
  1. Przyszła niedzielę to 13 dzień miesiąca. Różaniec (z ostatnią w tym roku) procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17.15!!!
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym:
  • w kościele parafialnym codziennie dla wszystkich (dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych) o godz. 17.30.
  • w Ślizowie: tylko w środy o godz. 17.00 Różaniec bez Mszy św.
  • w Działoszy: tylko w czwartki o godz.17.00 Różaniec bez Mszy św.

Prosimy o prowadzenie różańca w kościołach filialnych osoby należących do Róż Różańcowych. Aby też jak najwięcej osób mogło włączyć się do tej modlitwy bardzo prosimy, aby w miesiącu październiku we wszystkich kościołach filialnych w niedzielę – pół godziny przed Mszą św. odmawiano Różaniec.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca, ofiary zbierane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
  1. Zapraszamy do scholi dziecięco-młodzieżowej, która posługuje w niedzielę na Mszy św. o godz.11.30.
  1. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XXIV Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Stypendialny Fundusz Papieski dla zdolnej młodzieży ale pochodzącej z biedniejszych rodzin.
  1. 15-tego października przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia na Różaniec i wieczorną Mszę zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy doświadczyli bólu z powodu utraty własnego dziecka przed narodzeniem, jak i po narodzeniu.
  1. Dnia 19 października 2024 roku (sobota), w Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze, odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych pod hasłem: „Bł. Paulina oddana Bogu w życiu i śmierci”. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna w którym piękny artykuł opisujący spotkania Św. Faustyny z Matką Bożą, czym jest Szkaplerz i czy warto go nosić? jak również Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Cały czas poszukujemy osób, które mogłyby posługiwać w naszej zakrystii w Sycowie. Oczywiście na uzgodnionych warunkach pracy i płacy. Kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem.
  1. Dziś w godzinach 9.00 – 14.00 na terenie Przychodni przy ul. Wrocławskiej 2, odbędzie się Piknik Zdrowia, dzięki któremu będzie można zrobić badania profilaktyczne.
  1. Ks. Mateusz organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Legnicy – miejsca Cudu Eucharystycznego oraz Jaworzyny Śląskiej – Muzeum Kolejnictwa, w sobotę 12 października.W programie także zwiedzanie miasta Legnicy z przewodnikiem. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Koszt – 150 zł za osobę (w cenie znajduje się koszt przejazdu, biletów wstępu, przewodnika oraz obiadu). Zapisy w zakrystii. Są jeszcze 4 wolne miejsca.