Ogłoszenia Duszpasterskie – 04.08.2024r.

XVIII Niedziela Okresu Zwykłego – 04 sierpnia 2024r.

1. Dziś w naszym parafialnym kościele przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach całorocznej adoracji w kościołach i kaplicach wszystkich parafii naszej Diecezji Kaliskiej. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do indywidualnej modlitwy w ciągu całego dnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 11.30 i potrwa do godz. 18.00.
  1. Drodzy Pielgrzymi. Już w piątek 9 sierpnia wyrusza Sycowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy codziennie po wieczornej Mszy Świętej w biurze parafialnym. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 100 zł. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć intencje, które pielgrzymi idący na Jasną Górę będą omadlać w czasie drogi, a także można złożyć ofiarę na wsparcie organizacji pielgrzymki pieszej.
  1. Drodzy Parafianie i Goście pamiętajcie, że każdy może wyruszyć w Duchowej Pielgrzymce na Jasną Górę, by wraz z Matką Bożą odkrywać swoje miejsce w Kościele. W piątek zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 7.00 rano by wraz pielgrzymami pieszymi rozpocząć wspólną wędrówkę, następnie od piątku do wtorku 13-tego sierpnia modlimy się wspólnie w Godzinie Miłosierdzia, a w sobotę, w poniedziałek i wtorek spotykamy się na wspólnej Eucharystii o godz. 18.00.
  1. Tak jak w poprzednie lata nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, na powitanie pieszych pielgrzymów z Sycowa, we wtorek, 13 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.45 (zbiórka koło Liceum). Najpierw wszyscy będą uczestniczyć we Mszy św. w Kłobucku na której gromadzi się cała pielgrzymkowa wspólnota naszej diecezji kaliskiej, a następnie można iść pieszo na Jasną Górę, bądź jechać autokarem i tam oczekiwać na pielgrzymów. Powrót po apelu jasnogórskim. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej.
  1. W poniedziałek od godz. 9.00 sprzątanie kościoła parafialnego. Wszystkim którym czas, siły i zdrowie pozwalają zapraszamy do wspólnej pracy.
  1. W czwartek po godz. 16.00 w drodze na Jasną Górę dotrą do naszej parafii pielgrzymi z Krotoszyna. Jeśli byłyby osoby/rodziny chętne, aby zabrać pielgrzymów na nocleg, to bardzo proszę przybycie pod kościół. Znakiem oznajmiającym przybycie pielgrzymów będzie bicie dzwonów. Z góry dziękujemy za wasze otwarte serca i domy.
  1. Przypominamy że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej ojczyźnie. Zachęcamy do powstrzymania się w tym czasie od napojów alkoholowych i innych używek. Na stoliku pod chórem jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której można się wpisać ofiarując swój dar abstynencji od alkoholu i modlitwę za osoby uzależnione i cierpiące z powodu nałogu.
  1. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii, a także za ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.
  1. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca, ofiary zbierane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
  1. W zakrystii jest do nabycia pięknie wydany Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Cena minimalna kalendarza to 7 zł – pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.