Ogłoszenia Duszpasterskie – 03.09.2023r.

XXII Niedziela Zwykła – 03 września 2023r.

Bardzo dziękujemy osobom, które w miniony w poniedziałek i czwartek pracowały przy sprzątaniu kościoła w Sycowie, jak również tym którzy dbają o porządek w kościołach filialnych.

Spowiedź Św. w kościołach filialnych dziś pół godziny przed Mszą św.

Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nowenną do św. Józefa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, a codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.

Wyjazd zapisanych osób na nocne czuwanie u Tronu Jasnogórskiej Matki wraz ze Stowarzyszeniem Rodziny Kolpinga w najbliższą środę o godz. 17.30 z pod wieży naszego kościoła.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, z tej racji w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, a także prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do tej modlitwy.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami, aby wspólnie rozpocząć czas przygotowania do I Komunii Św. W czasie Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci, przyniosły tornistry i plecaki do poświęcenia, oczywiście warto zabrać też książki i przybory szkolne. Po Mszy św. odbędzie się obowiązkowe spotkanie na którym zostanie utworzona lista dzieci komunijnych.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca, ofiary zbierane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Bóg zapłać też, za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i na daninę parafialną i diecezjalną.

Dziś odpust ku czci św. Idziego w Mikorzynie, a w przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci Narodzenia NMP na Pólku.

Przypominamy, że od września intencje mszalne będzie można zamówić, opłacić, a także rozpisać zamówione intencje pogrzebowe tylko w wyznaczone dni: wtorek, środa i czwartek w biurze parafialnym od godz. 17.00 do 18.00, gdzie na wszystkich będzie oczekiwać s. Elżbieta. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się do tej zmiany.

Cały czas poszukujemy osób, które chciałyby posługiwać w zakrystii naszego kościoła. Jeśli się ktoś obawia czy podoła to warto spróbować, choć jeden tydzień. Kontakt w tej sprawie z księdzem proboszczem.

14-tego września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców młodzieży z klas VIII, którzy rozpoczną przygotowanie do bierzmowania, jak i rodziców młodzieży z klas I ponadpodstawowych, którzy w tym roku szkolnym po zakończeniu formacji przystąpią do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w czasie którego będą rozdawane specjalne deklaracje. Obecność rodziców konieczna.

Do nabycia nasze diecezjalne pismo Opiekun.