Ogłoszenia Duszpasterskie – 03 lipca 2022 r.

XIV Niedziela Okresu Zwykłego – 03 lipca 2022r.

• Dziś Spowiedź Św. w kościołach filialnych w Świętym Marku, Ślizowie i Działoszy przed Mszą św.

• Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Eucharystię i nowennę ku Jego czci, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, a codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.

• Bóg zapłać wszystkim którzy uczestniczyli w nabożeństwach czerwcowych do Serca Pana Jezusa, a także wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy sprzątaniu naszej świątyni.

• Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech wakacje staną się też okazją do pogłębienia naszej wiary, bowiem przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. I bardzo prosimy też, aby nasz strój był odpowiedni i godny miejsca świętego. Pamiętajmy też zawsze o „poście” piątkowym.

• Dziś jeszcze przed kościołem zbiórka ofiar na tzw. Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej, Bóg zapłać tym którzy złożyli już taką ofiarę w uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii, a także za ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Przyszła niedziela – to II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

• Dzień przed odpustem parafialnym odbyła się komisja konserwatorska z urzędu we Wrocławiu w czasie której został podpisany protokół odbioru i zakończenia prac konserwatorsko-remontowych przy instrumencie organowym. Pozostał jeszcze czas na całkowite nastrojenie organów i drobne korekty konserwacji.
  • Pan organmistrz Andrzej Sutowicz napisał taką krótką notę: W 1907 roku powstały nowe organy z wykorzystaniem niektórych starych piszczałek i prospektu wg dyspozycji prof. Emila Bohna z Uniwersytetu Wrocławskiego. Organy wykonał Józef Bach pod firmą Albert Spiegel. Organy posiadają 1800 piszczałek drewnianych, cynkowych oraz cynowo-ołowianych. Najmniejsza jest wielkości wkładu od długopisu największa drewniana ma 5 metrów wysokości. Organy posiadają nowoczesną dmuchawę powietrza oraz miech skrzyniowy bardzo rzadko spotykany – czyli unikatowy. Organy posiadają 3 głosy językowe bardzo specyficzne. Jest to instrument bardzo znanego budowniczego działającego na tym terenie. Na remont organów zużyto 40 litrów kleju, 30 metrów kwadratowych skóry koziej i owczej różnej grubości specjalnie bezchromowo wyprawianej. 60 litrów środka impregnującego przeciwko szkodnikom drewna. Przy renowacji organów pracowało 6 specjalistów-organmistrzów zajęło to 3 000 r/h.

• W zakrystii i przed kościołem do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Opiekun (a w nim dodatek w postaci intencji mszalnych na najbliższy tydzień, gdyż w lipcu nie będzie w sprzedaży naszej gazetki parafialnej Głos Apostołów.

• Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.

APEL DO PARAFIAN

W ostatnim czasie coraz częściej kontener na śmieci przy cmentarzu na Świętym Marku zapełniany jest śmieciami, które ludzie przywożą z domów i gospodarstw, ostatnio trafiły tam pod płot duże plastikowe pojemniki, a w piątek duże tekturowe opakowania po meblach. Bardzo prosimy o czujność wszystkich parafian i zgłaszanie do proboszcza bądź bezpośrednio na policję takich zajść, a osoby które przywiozły w/w odpady o posprzątanie tego do poniedziałkowego wieczora, gdyż w przeciwnym razie sprawa trafi na policję w celu wszczęcia postępowania. Niestety również wokół kościoła w Sycowie zdarzają się akty wandalizmu, niszczenia roślin i kwiatów, czy pozostawiania śmieci.

POMOC DLA UKRAINY

Nasza parafia wraz z sąsiednimi parafiami włącza się w kolejną akcję zbierania darów, które zostaną dostarczone do małych miejscowości na Ukrainie, gdzie mieszkańcy nie otrzymali jeszcze pomocy. 20 lipca wyruszy transport na wsie i miasteczka w okolicach Chersonia i Mikołajewa. Prosimy więc o paczki z podstawową żywnością i chemią: makaron; konserwa mięsna, pasztet, koncentrat pomidorowy – najlepiej mały kartonik lub tubka, sól, cukier, kostki rosołowe, tabliczka czekolady, mąka lub kasza; plus podstawowa chemia: mydło, szampon, maszynka do golenia jednorazowa.

Mile widziane leki p/bólowe/p/gorączkowe (np. ibuprom, apap), na problemy pokarmowe (np. węgiel), podpaski, pampersy, słodycze dla dzieci, maskotki, płyny/prosz