Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 maja 2022r.

VI Niedziela Wielkanocna

• Dziś w kościele w Działoszy o godz. 11.30 9-cioro dzieci przystąpi do I Komunii Św. pamiętajmy w swoich modlitwach również o nich i ich rodzicach, aby pragnienie przyjmowania Pana Jezusa w Komunii już na zawsze było w ich sercach. Msza św. w ramach „Białego Tygodnia” będzie w Działoszy we wtorek i w czwartek o godz. 18.00.
  • Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać tzw. DNI KRZYŻOWE. Msza św. i nabożeństwo o dobre urodzaje, o jakże potrzebny deszcz, o błogosławieństwo w pracy i pokój w naszych rodzinach, ojczyźnie i świecie:
  • w poniedziałek (23 maja) o godz. 18.00 w Sycowie i w Ślizowie,
  • we wtorek (24 maja) o godz. 18.00 w Działoszy,
  • w środę (25 maja) o godz. 18.00 w Świętym Marku.
  • Zapraszamy rolników, ogrodników, sadowników i wszystkich, którzy troszczą się o swoje przydomowe ogródki warzywne i kwiatowe do wspólnej modlitwy. Człowiek może wiele, ale bez Bożego błogosławieństwa marne mogą okazać się nasze wysiłki.
  • W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Każdy z nas ma Mamę tu na ziemi i w niebie, dlatego zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę św., aby modlić się za nasze mamy.
  • W czwartek od godz. 9.00 sprzątanie kościoła. Zapraszam wszystkich którym czas, siły i zdrowie pozwolą. Zapraszamy młodszych i starszych. Niech nie zabraknie rąk w przygotowaniu naszej świątyni na piątkowe bierzmowanie w naszej parafii.
  • W najbliższy piątek na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 biskup Damiana Bryla – ordynariusz diecezji kaliskiej, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  • Próba generalna kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania wraz ze świadkami odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Spowiedź młodzieży w czwartek od godz. 16.30, natomiast rodziców i świadków bierzmowania prosimy o skorzystanie z Sakramentu Spowiedzi codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z wszystkich trzech grup ks. Jakuba w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  • Wszystkich młodych, a szczególnie młodzież, która w najbliższy piątek otrzyma sakrament bierzmowania zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych – Lednica 2000, które odbędzie w sobotę 4 czerwca. Koszt wyjazdu to 25 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Jakuba
  • Każdego dnia o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tajemnicy Bożego Miłosierdzia. W czwartek od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta.
  • Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe do kościoła parafialnego w Sycowie o godz. 17.40, , a później na wieczorną Mszę św., (za wyjątkiem piątku, kiedy to litanię do Matki Bożej odmówimy po Koronce do Bożego Miłosierdzia). Codziennie o godz. 21.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na Apel Jasnogórski. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim którzy gromadzą się w kościele, bądź przy kapliczkach na wspólnej modlitwie.
  • Bóg zapłać za ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii i za ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.
  • W zakrystii i przed kościołem do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Głos Apostołów.
  • Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.