Ogłoszenia Duszpasterskie – 01.09.2024r.

XXII Niedziela Zwykła – 01 września 2024r.

1. Dziś odpust ku czci św. Idziego w Mikorzynie, a w przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci Narodzenia NMP na Pólku.
  1. Spowiedź Św. w kościołach filialnych dziś pół godziny przed Mszą św.
  1. Jutro, 2 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy modlić się dziękując Panu Bogu i naszym świętym patronom za czas wakacji i urlopów, a jednocześnie będziemy prosić o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, zdrowie i światło Ducha Świętego w nowym roku szkolnym. Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Działoszy o godz. 9.30. Oby każdy uczeń i uczennica, rodzice, dziadkowie i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny przystępując do Sakramentu Pokuty i Komunii św..
  1. Po wakacjach wracamy do wcześniejszego wieczornego rozkładu godzin Mszy św. w ciągu tygodnia, mianowicie Msze św. będą o 17.00 i 18.00, natomiast nabożeństwa po zakończeniu pierwszej Mszy św.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, a także prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy do tej modlitwy.
  1. W I Piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 15.50. Najpierw zapraszamy dzieci z klas czwartych, które w tym roku były u I Komunii Św. Rozpoczniemy wspólną modlitwą, przypomnimy zasady „zbierania” I piątków miesiąca, omówimy jeszcze raz przebieg spowiedzi i dzieci pójdą do konfesjonałów. Obecność obowiązkowa. Komunia św. poza Mszą św. będzie udzielana o godz. 16.30.
  1. Spotkanie dla młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
  1. W I sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. różaniec i zmiana tajemnic żywego różańca.
  1. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem, w sobotę od godz. 9.00. Zatroszczmy się o wszystkich ludzi chorych i starszych, którym zdrowie nie pozwala, aby dotrzeć do kościoła. Zgłoszenia nowych osób chorych w zakrystii.
  1. Rejonowy Dzień Skupienia dla Wspólnot Różańcowych odbędzie się w sobotę 7 września w sanktuarium Matki Bożej w Bralinie na Pólku. Program dnia skupienia jest następujący: o godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty i modlitwa różańcowa. O godz. 11.00 konferencja, o godz. 12.00 Msza św., a po Mszy św. agapa i spotkanie integracyjne. Ok. godz. 14.00 zakończenie spotkania.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie zaś z klas III wraz z rodzicami, aby wspólnie rozpocząć czas przygotowania do I Komunii Św. W czasie Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci, przyniosły tornistry i plecaki do poświęcenia, oczywiście warto zabrać też książki i przybory szkolne. Po Mszy św. odbędzie się obowiązkowe spotkanie na którym zostanie utworzona lista dzieci komunijnych.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszę zapraszamy też rodziców kandydatów. Po Mszy krótkie, obowiązkowe spotkanie.
  1. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca, ofiary zbierane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Bóg zapłać też, za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii i na daninę parafialną i diecezjalną.
  1. W zakrystii do nabycia Kalendarz Diecezjalny na nowy 2025 rok. Cena minimalna kalendarza to 7 zł – pamiętajmy, że jest to cegiełka na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Za dwa tygodnie rozpoczniemy szczególny czas łaski, czyli Misje Parafialne, (15-22 września br.). Już teraz zarezerwujmy ten czas na codzienne bycie na Eucharystii. Szczegółowy plan pojawił się już w gablocie i na fecebooku naszej parafii. Tam też znajdziemy krótki filmik nagrany przez misjonarza, ks. Mariusza. Za tydzień każdy otrzyma wydrukowany plan, aby w domu, w pracy, szkole czy sąsiedztwie go przestudiować i o misjach opowiadać.
  1. Kurs dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej rozpocznie się w sobotę 19 października w budynkach WSD w Kaliszu. Jeśli byliby chętni mężczyźni w wieku 25-65 lat do pełnienia tej posługi to prosimy o kontakt z proboszczem.
  1. W gablocie wywieszone jest Słowo z Konferencji Episkopatu Polski z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
  1. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych informujemy, że nasza parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie od dnia 15 sierpnia br. stosuje: „standardy ochrony dzieci i młodzieży w Kościele katolickim w Polsce”. Wydruki szczegółowych przepisów znajdują się w biurze parafialnym i w zakrystii.