Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.06.2024r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy ODPUST ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na wszystkich Mszach w Sycowie słowo Boże o naszych patrona głosi dr Waldemar Graczyk wicerektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Suma Odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Uroczystość uświetni Wrocławska Orkiestra Dęta. Bardzo prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe, feretrony i panów do baldachimu. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i ministrantów do służby przy ołtarzu. Niech to będzie święto całej naszej parafii i każdego wierzącego. Po procesji zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w ogrodzie parafialnym, gdzie przewidziany jest wspólny posiłek, występ orkiestry dętej, jak i rodzinnego zespołu pana organisty Adama, dla dzieci dmuchane zamki, a kulinarnie zaopiekują się nami Koła Gospodyń i Gospodarzy wraz z sołectwami z całej naszej parafii. Dziękujmy Bogu przez wstawiennictwo naszych Wielkich Patronów za wszelkie łaski udzielone nam, naszym rodzinom, parafii.
  1. Dziś, w dzień odpustu parafialnego od godz. 10.00 do 14.00 otwarta będzie wieża przy naszym kościele. Zachęcamy do skorzystania i podziwiania pięknych widoków.
  1. Z racji Odpustu przed kościołem, będą zbierane tradycyjnie ofiary na tzw. Świętopietrze, czyli ofiary przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół parafialny. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na uczelnie katolickie. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na rzecz naszej parafii.
  1. UWAGA!!! W okresie wakacyjnym nastąpi zmiana godzin wieczornych Mszy św. w ciągu tygodnia. Od poniedziałku do piątku w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. będą o godz. 17.30 i 18.00, a nabożeństwa i nowenny będą po drugiej Mszy św.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Z racji I czwartku miesiąca w czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, a także prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej.
  1. W I Piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby systematycznie korzystać ze Spowiedzi. Komunia św. poza Mszą św. będzie udzielana o godz. 16.30 i 17.00.
  1. W I sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata. Po Mszy św. różaniec i zmiana tajemnic żywego różańca.
  1. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9.00. Ks. Wojciech, Piotr i Mateusz odwiedzą chorych w późniejszym terminie.
  1. Spowiedź św. w kościołach filialnych w przyszłą niedzielę przed Mszą św.
  1. Do nabycia nowy numer Opiekuna, a w nim tradycyjnie wiele ciekawych artykułów, m.in.: „W poszukiwaniu dziecka w sobie w Pacanowie” i „Czy braterstwo narodów musi mieć granice?”. Zachęcamy do nabywania.
  1. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację do studium teologiczno – katechetycznego dla nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii, których nasza parafia bardzo potrzebuje. Zachęcamy do podjęcia tego kształcenia. Informacje i zgłoszenia pod adresem mailowym instytut@diecezja.kalisz.pl, tel. 501 647 844.
  1. Od dnia 14 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji kaliskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Kandydatów prosimy o kontakt z ks. proboszczem w celu uzyskania opinii, a następnie o kontakt z ks. Waldemarem Graczykiem, wicerektorem ASD: tel. 506 594 149; powolania@diecezja.kalisz.pl